kolmapäev, 17. mai 2017

ÕPPEKÄIK TALLINNA

16.mail käisime jälle Tallinnas. Seekord oli meil eesmärgiks külastada loomaaeda. Loomaaias oli meil giid, kes meiega ringi käis ja huvitavat infot jagas. Elevust tekitasid kõik loomad, keda nägime. Meil vedas, sest loomad enamasti näitasid end meile. Alustasime kakulistega ja lõpetasime elevandiga. Sinna vahele mahtus palju erinevaid loomi.


 


Looaaias  möödus kaks tundi kiiresti. Läksime bussi, kinnitasime natuke kõhtu ja sõitsime lennujaama. Seal meid juba oodati. Saime teada, et lennujaam on 80 aastane ning Lennart Mere nimeline. Selleks, et pääseda lennujaama, pidime läbima turvakontrolli. Jalutasime lennujaama reisijate terminalis, nägime poode, väravaid ja ka lennujaama raamatukogu. 
Edasi liikusime bussiga lennuväljale. Meile selgitati, mida tähendavad värvid lennuväljal, kus lennukeid remonditakse, kui pikk on lennurada. 


 


 Külastasime päästemasinate angaari. Need masinad olid tõesti suured. Saime proovida päästjate kiivreid ja ronida masinasse. Saime oma silmaga näha, kui võimsalt veejuga purskab.

 


 Samal ajal, kui meie ronisime masinate peal, lennukid maandusid ja tõusid. Väga vahva oli neile lehvitada. 

 
Nüüd sõitsime politsei ja piirivalve masinate angaari. Seal nägime helikoptereid. Kopteri piloot selgitas meile, milline on tema töö.  Küll oli tore, et õpilastel oli palju küsimusi.
 Viimasena vaatasime üle rajamasinad. Nende ülesandeks on hoida lennurajad talvel lumest puhtad. 
Nii mõnedki õpilased arvasid, et see on koht, kus võiks tulevikus töötada. Lõpuks lahkusime lennujaamast nagu oleksime reisijad, võtsime mängult lindilt oma kohvrid ja saabusime lennujaama reisijate väravast.
Suur aitäh lennujaama töötajatele, kes meiega tegelesid - nad kõik olid väga sõbralikud. Aitäh Anni isale, kes selle ekskursiooni meile organiseeris. 

Kojusõit läks kiiresti ja minu meelest olid bussis väsinud, kuid rahulolevad lapsed.